Oglądających: widzów
Szukaj:
Wyszukiwanie
strona główna | LOGOWANIE | REJESTRACJA
Poprzedni

Jess Greenberg - Highway To Hell

Hit internetu. Pochodząca z Londynu Jess Greenberg w piosence AC/DC "Highway To Hell".
 

Paul McCartney - Argentina 2010

Koncert Paula McCartneya z Argentyny z 2010 r.
 

Steve Vai - Now We Run

"Now We Run" to utwór pochodzący z DVD Steve'a Vai'a "Live In Minneapolis - Where The Wild Things Are" nagranego podczas trasy Sound Theories.
 

Dla gitarzystów elektrycznych i akustycznych

Gitarowe Wyzwania 2, to kontynuacja szkoły Krzysztofa Błasia, która podbiła serca tysięcy gitarzystów w Polsce! Obojętne na jakiej grasz gitarze!
 

Tech 21 Character

Idąc za ciosem opinii, mówiącej, że Tech 21 to mistrz w kreowaniu rasowych brzmień z niewielkich gabarytowo konstrukcji, firma wypuściła serię Character.
 

Vox ToneLab ST

Grając na sprzęcie firmy VOX, ma się wrażenie, że każdy produkt opatrzony tym słynnym już logiem emanuje jakąś trudną do uchwycenia pozytywną energią i muzykalnością.
 

Marshall Haze 15

Wydawało się, że w dziedzinie lampowych wzmacniaczy gitarowych wymyślono już wszystko. Marshall jest jednak tą firmą, która od dziesięcioleci wytycza nowe kierunki.
 

Taylor T3

Już dawno nikt już nie zrobił takiego zamieszania na rynku gitarowym jak Bob Taylor wprowadzający instrumenty serii T.
 

Laney Cub 8 i 10

Historia zatoczyła koło, bo właśnie od takich niewielkich konstrukcji zaczął się rozwój wzmacniaczy gitarowych...
 

Gibson Les Paul Zakk Wylde BFG

Zakk posiada już kilka sygnowanych modeli Les Paul. Model BFG to z pewnością jedna z najbardziej wyjątkowych gitar.
 

Warwick Infinity NT 5

Warwick Infinity to nazwa, która już sama w sobie wiele obiecuje. To najwyższy model seryjnego basu Warwicka, jeśli nie liczyć serii Custom Shop i Limited.
 

Framus Tennessee

Wygląda klasycznie i elegancko. Bluesowo, a nawet jazzowo! Co potrafi sprawdź sam!
 

20. Festiwal Krzysztofa Komedy


    Data dodania: 25.09.2014


Tradycyjnie, rokrocznie w listopadzie odbędzie się szczególny, bo jubileuszowy, już 20. festiwal Krzysztofa Komedy. Krzysztof Komeda - "Chopin Jazzu" pełni z " niebios" rolę patrona, Jego muzyka jest kanwą festiwalu. Przez te 20 lat na nowo starałem się definiować i adaptować do zmieniającej się bardzo szybko rzeczywistości muzykę Krzysztofa Komedy. Myślę, że muzyka Komedy jest ciągle, poprzez swoje piękno i urok niezwykle atrakcyjna dla słuchaczy. Przez te lata doczekała się wielu zaskakujących interpretacji, aranżacji, przekomponowań, stała się twórczym tworzywem dla wielu wybitnych artystów.

 

Gwiazdą jubileuszowego 20. festiwalu niewątpliwie będzie guru polskiego i europejskiego jazzu - Tomasz Stańko ze swoim znakomitym ?New York Quartet?. Tomasz Stańko jako młody, obiecujący "trębacz z Krakowa" w zasadzie debiutował w zespole Komedy pół wieku temu. Będzie znakomita okazja by oprócz kompozycji Stańki posłuchać muzyki Komedy w "stańkowskiej" interpretacji.

 

Na jedyny koncert w Polsce przylatuje amerykańskie trio ?The Bad Plus? (Ethan Iverson, Reid Anderson, Dave King) z intrygującym programem wg ?Święta Wiosny? Igora Strawińskiego. Artyści o wielkiej odwadze wzięli na warsztat genialną kompozycję Strawińskiego i odczytali ją na nowo. Będzie to fantastyczny, emocjonujący wieczór w gdańskiej Filharmonii na Ołowiance.

 

W propozycjach XX KJF również koncert znakomitej wokalistki i pianistki- Afroamerykanki - Karen Edwards z zespołem. Ponadto Trio Artura Dutkiewicza z programem z najnowszej płyty ?Prana? niewątpliwie przepełni słuchaczy pozytywną energią.

 

Bardzo interesująco zapowiada się koncert "Classic meets jazz", na którym posłuchamy kompozytorów muzyki klasycznej inspirujących się elementami jazzu: G. Gershwin, N.Kapustin, M. Mover, C.Debussy. Wykonawcami będą kameraliści: kwartet smyczkowy Q4Q, Classic Duo, a także Federowicz Stroynowski Duo.

 

Polecamy także imprezy towarzyszące XX KJF jak promocją książki Ryszarda Hetnarowicza ?20 lat Komeda Jazz Festival?, projekcja filmu z muzyką K. Komedy ?Niewinni czarodzieje?, koncert zespołu "Critical LeVel".

 

Osobiście zapraszam Państwa na premierowe wykonanie muzyki z najnowszej, autorskiej płyty ?Leszek Kułakowski Looking Ahead? z przepiękną muzyką i wpaniałymi artystami : Christoph Titz, Krzysztof Lenczowski, Piotr Kułakowski, Tomasz Sowiński, Tomasz Grzegorski. Tytuł płyty nawiązuje, mam nadzieję, do następnych 20 festiwali komedowskich, które są jeszcze przed nami. Ja nie oglądam się wstecz, a Państwo?

 

dyr. art. KJF Leszek Kułakowski

 

xx komeda